Ангорських кішок часто плутають із перськими. На відміну від персів ангорські коти мають більш витончену форму тіла та мордочки і потребують меньше догляду.
Турецька ангора вважається одним з національних надбань Туреччини.
Найвідомішим заводчиком ангорських кішок у Європі був кардинал Решильє.
Це одна з найдавниших порід. Вона походить від популяції кішок, що жили у Туреччині з початку ХV століття у місті Ангора (сучасна назва Анкара).
Оскільки мусульмани вважають кішку чистою твариною, якій дозволяється заходити до мечеті, ставлення до ангорских котів було відповідне. Їх тримали у палаці султана і дарували на знак особливої прихильності.
З Турції у Європу коти цієї породи потрапили у ХVI столітті, їх було привезено як подарунок від султана королівським домам Англії та Франції. Найвідомішим у Європі заводчиком ангорських кішок був кардінал Решильє. Подейкують, у нього їх було більше 10.
Тож, до початку ХХ століття ангора мала славу аристократки котячого світу. Проте, на початок 20 -х років ХХ століття з’явилась перська порода і про ангору майже забули.
Коли велась робота по розведенню та створенню сучасної перської породи через необережність селекціонерів турецька ангора у світі була майже знищена. У 1917 році уряд Туреччини співпрацюючи їз зоопарком Анкари розпочав роботу з метою захисту та заереження національного надбання – повністю білої гетерохромної (з різним кольором очей) турецької ангори. Ця програма діє й понині, особливо цінними вважаються тварини білосніжного кольору у яких одне око жовте, а інше – блакитне. У 1962 році американські заводчики придбали кілька ангорських котів в зоопарку Анкари. Чудові котики в Америці швидко стали однією з найулюбленіших порід і зараз без них не обходиться жодна виставка. Нажаль у Європі ангора такою популярністю не користується, а наприклад, у Англії породу не визнають так само як не визнали шотландську висловуху.
Турецька ангора була офіційно зареєстрована у 1973 році. До 1978 року визнавались тільки повністю білі ангори. Порода визнана усіма великими асоціаціями любителів кішок.
Довге білосніжне хутро – є візитною карткою турецької ангори.
Представники ангорської породи зазвичай середнього розміру, вага 2,5 – 4,5 кг, коти більші за кішок. Тіло м’язисте, довге, гнучке і рухливе, що відрізняє їх від перських кішок. Кінцівки довгі, витончені, задні довші за передні. Хвіст довгий, кінчик хвоста загострений, гарно опушений. Голова маленька, іноді середнього розміру, вушка довгі, з загостреними кінчиками, високо поставлені. Мордочка довга, очі великі, мигдалевидної форми, посажені трохи навскіс. Хутро ніжне на дотик, шовковисте, середньої довжини; на шиї шерсть утворює манішку, на задніх ногах є штанці; хвіст мохнатий, у вухах щетинки. Подушечки лапок та мордочка рожевого кольору, очі блакитні, бурштинові, можуть бути різного кольору (гетерохромія). Забарвлення: біле, чорне, блакитне, черепахове, тигрове, димчате. Проте для турецької ангори найбажанішим є біле забарвлення.
За темпераментом ангорські коти флегматики.
Спокійні та ніжні ангорські кішки потребують меньше догляду ніж вередливі перські. Раз на день потрібно вичісувати шубку агнорської кішки (як це робити описано у статті “Як правильно розчісувати кота”). Шерсть не має підшерстку тому в гудзи не збивається, що значно полегшує догляд за котами. Часто мити їх не потрібно так як їх хутро відштовхує бруд (все що стосується миття котів більш детально описано у статті “Як правильно помити кота”). Не варто забувати про гігієну вух. Треба періодично протирати вушка серветкою змоченою у теплій кипяченій воді.
За темпераментом ангорські коти флегматики. Ідеально підійдуть сім’ям з дітьми та людям похилого віку. Дуже товариські і не люблять самотність. Кмітливі, можуть самі навчитися відкривати двері або приносити господареві дрібні предмети. Люблять “поговорити” як з членами родини так і з іншими домашніми тваринами.
Відзначаються вірністю та відданістю, дуже часто ангорські коти обирають одного або двох членів родини яким приділяють більше уваги і пробачають майже все.
Середня тривалість життя ангорських кішок – 15 років.
Коти з блакитними очима часто повністю або частково глухі.
В цілому коти породи турецька ангора мають чудове здоров’я.
Середня тривалість їх життя пятнадцять років.
Не забувайте щороку показувати свого улюбленця ветеринару.
Наші партнери Елітстелі натяжні стелі в Киеві.
Сайт про собак Собакоманія