Американська жорсткошерстна кішка

Історія виникнення породи американська жорсткошерстна кішка.

Американська жосткошерстна кішка – порода, яка виникла у результаті природньої мутації.

Порода виникла у результаті природньої мутації американської короткошерстної кішки. У 1966 році на одній з ферм у Вероні, штат Нью-Йорк (США) у американської короткошерстної кішки народилися кошенята з шубкою, шерстинки якої на кінцях були скріплені та загнуті. Складалось враження, що хутро малюків жорстке і складається із тоненьких дротиків, хоча на дотик шерсть була така сама м’яка як і у їх мами – американської короткошерстної кішки.
Стандарт породи був розроблений у 1967 році.
Порода, в основному. поширена у США та Канаді. У Європі американська жорсткошерстна кішка вважається різновидом американсьької короткошерстної кішки і як окрема порода не визнана.

В Україні порода є рідкісною й маловідомою.

Характерні ознаки породи американська жорсткошерстна кішка.

Від американської короткошерстної кішки американська жосткошерстна відрізняється унікальним хутром, яке схоже на тонкі дротики.

Голова кругла з плавним переходом від підборіддя до мордочки, підборіддя маленьке. У дорослих котів допускаються тлусті щоки та подвійне підборіддя. Вушка середнього розміру з плавним переходом від широкої основи до закруглених кінчиків. Очі округлі, виразні, великі, широко розставлені. Колір очей золотистий та світло-золотистий.
Тіло кішки від середнього до великого розміру, міцне та м’язисте. Кінцівки середньої довжини, дуже міцні, пропорційні величині тіла. Хвіст середньої довжини, кінчик хвоста заокруглений.
Шерсть густа з щільним підшерстям. Шерстинки скріплені між собою на кінчиках або загнуті, виглядають жорсткими та схожі на дріт.  Також можуть бути загнуті вуса кішки, волоски у вухах та бакенбарди.
Колір шерсті у американських жорсткошерстних кішок згідно стандарту породи може бути будь-яким. Найпоширеніші кольори: білий, чорний, блакитний, кремовий, червона шиншила.

Не допускаються: шоколадне, лілове, колор-пойнт.
Кішки породи американська жорсткошерстна бувають середнього та великого розміру, і відповідно їх вага може коливатися від 3,5 до 7 кг. Коти, як правило, більші за кішок.

Для розмноження американської жосткошерстної кішки залучають кішок американської короткошерстної породи, оскільки ці породи відрізняються тільки структурою хутра.

Особливості догляду та характер породи американська жорсткошерстна кішка.

Кішки цієї породи добре піддаються дресеруванню.

Американські жорсткошерстні кішки мають врівноважений поступливий характер. Молоді тварини легко адаптуються до зміни середовища та нових людей. Дорослі тварини здатність до швидкої адаптації втрачають, і чим старша кішка, тим важче вона буде переносити переїзди.
Порода зберегла мисливський інстинкт, тому чудово підійде для власників приватних будинків як захисник від мишей та щурів.
Це енергійні, активні та вміру грайливі кішки, які однак не відмовляться посидіти у господаря на руках, помуркотати та поластитись. Вони чудово почувають себе у закритих приміщеннях, але будуть раді скласти вам компанію на прогулянці, якщо ви привчите свою кішку до повідка.
Американські жорсткошерстні кішки добре переносять самотність, тому, якщо ви працюєте зранку до вечора, тварина саме цієї породи вам чудово підійде.
Жорсткошерстні американки добре піддаються дресурі, швидко навчаються і легко засвоюють, що можна робити, а що ні.
Доглядати за цими кішками досить легко. Їх потрібно розчісувати перед миттям, мити при забрудненні хутра. Хутро після миття сушити тільки природним чином, не розчісуючи, щоб зберегти природний вигляд шерсті.
Раз на 1-2 тижні слід протирати вуха та очі вологою серветкою, змоченою у теплій кип’яченій воді.

До яких хвороб має схильність американська жорсткошерстна кішка.

Середня тривалість життя американських жосткошерстних кішок – 15 років.

Оскільки порода виникла в результаті природної мутації, то генетично обумовлених схильностей до якихось хвороб немає. Також немає зафіксованих випадків спадкових захворювань у американських жорсткошерстних кішок. Можна сказати, що американська жорсткошерстна кішка належить до порід із відмінним здоров’ям.
За умов збалансованого харчування та при правильному догляді ці кішки живуть в середньому 15 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *