Тонкінези – рідкісна порода.
Ця порода кішок з’явилась у 70-ті роки ХХ століття майже одночасно у США та Канаді. Порода є наслідком селекційної роботи метою якої було отримати кішку бірманського типу – міцної статури але із забарвленням як у сіамської кішки. Щоб досягнути бажаного результату заводчики схрещували сіамських та бірманських кішок. Із невеликою різницею у часі селекціонер з Нью-Йорку та його колега із Канади отримали тварин із необхідними параметрами та не змовляючись назвали їх золотими сіамськими кішками. Пізніше цю назву змінили на Тонкінез або тонкійська кішка.
Наразі це й досі мало чисельна порода, проте визнана багатьма фелінологічними асоціаціями, а саме: ACF, WCF, GCCF, TICA, ACFA.
Тонкінези порода середнього розміру.
Тонкійські кішки – стрункі тварини середнього розміру, з щільно прилягаючим блискучим хутром.
Голова токійської кішки середнього розміру, клиноподібної форми. Вуха високо поставлені, овальної форми.
Очі у токійських кішок мигдалеподібної форми. Колір очей від світло блакитного до бірюзового із зеленню. У групі із забарвленням минк колір очей аквамариновий, у кішок із пойнтовим забарвленням – ясно блакитний, в групі солід очі жовто-зелені.
Тіло у токійської кішки середньої довжини з доюре розвинутими м’язами. Тонкійська кішка має міцні кінцівки, лапи пропорційні до тіла. Задні лапи довші за передні. Хвіст довгий, до кінчика звужується.
Шерсть токійської кішки коротка, підшерстя відсутнє, шовковиста, щільно прилягає до тіла.
Забарвлення токійських кішок має дві складові. Перша – забарвлення тулуба, і друга – забарвлення темнішого відтінку ніж основне на хвості, ногах, вухах та мордочці.
У токійських кішок визнаються наступні види забарвлень: минк або норка, пойнт та солід. Зустрічаються такі варіанти забарвлень: натуральне середньо-коричневого відтінку, відмітини темнішого кольору; шампань – основне тло від темно жовтого до кремового кольору, відмітини коричневого кольору; блакитне – хутро блакитно-сірого кольору, відмітини сіро-блакитні; платинове – хутро дуже світлих сріблясто- сіро-рожевих тонів з дуже ніжним відтінком відмітин.
Тонкінези зазвичай середнього розміру. Дорослі тварини цієї породи важать від 3 до 5 кілограмів.
Тонкійські кішки надзвичайно товариські.
Кішки цієї породи обожнюють товариство людей, байдуже знайомі це люди чи ні. Тонкінези надзвичайно комунікабельні, вони не з тих хто сполохано ховається коли у дім прийшли гості. Ваш вихованець із задоволенням вийде усіх оглянути і буде радий, якщо хтось схоче з ним погратись.
Їх заводчики описують своїх вихованців як слухняних, врівноважених відданих господареві. Тонкінези мають м’який характер, вони не успадкували від сіамських предків ні нападів ревнощів ні злопам’ятності.
Тонкійських кішок легко привчити до шлейки і вони із задоволенням супроводжують свого господаря на прогулянках. Проте, якщо ви залишите свою улюбленицю вдома вона не стане перевертати вашу оселю догори дригом щоб розважити себе. Хоча безумовно дасть собі раду під час вашої відсутності у домі.
Доглядати за токійською кішкою досить легко. Порода належить до короткошерстних кішок, тому для підтримання гарного зовнішнього вигляду достатньо раз на тиждень прочісувати хутро щіткою. Іноді відмерлі шерстинки можна знімати просто вологими руками. Мити кішку можна у міру необхідності. Вуха та очі оглядати з метою профілактики десь раз на один чи два тиждні.
У токійської кішки чудове здоров’я. Проте, варто звернути на де які особливості цих кішок. У цих кішок низький загальний рівень імунітету. Особливо вразливі вони до хвороб верхніх дихальних шляхів. Так само як і кішки сіамської породи, токійські кішки потребують регулярного огляду ветеринарного лікаря на предмет стоматологічних проблем.
Наші партнери Елітстелі натяжні стелі в Киеві.
Сайт про собак Собакоманія