Рагамаффін.

Історія виникнення породи рагамаффін.

Рагамафін – злидар у шикарній шубі

Напівдовгошерстна порода родом із США. Порода виведена американським селекціонером Енн Бейкер у 90-х роках ХХстоліття. Предками породи є регдолл та звичайна вуличнв кішка. Метою було виведення регдоллів із великми різноманіттям забарвлень. Результатом роботи стала велика й гарна кішка. Рагамаффін у перекладі з англійської “злидар”.
У перше рагамаффін був представлений на виставці у 1994 році. Так як рагамаффін від реглолла відрізняється тільки забарвленням породу не визнавали до 2003 року. Зараз порода визнана та зареєстрована усіма міжнародними організаціями.
В Україні порода є рідкісною.

Характерні ознаки породи рагамаффін.

Рагамафін дуже схожі на регдоллів бо власне від них і ведуть свій родовід.

Голова середня або велика, широка клиноподібна, з вигляду округла. Шия коротка. Вуха середньої величини, широко поставлені, закруглені до кінчиків іноді мають китички. Очі великі та виразні. Форма очей овальна, колір яскравий та насичений зелений, зелено-жовтий. Іноді трапляються рагамаффіни з очима блакитного кольору чи гетерохромією (очима різного кольору).
Тіло довге, велике з розвиненими м’язами. Ноги середньої товщини, задні довші ніж передні. Подушечки лапок великі, між пальців є пасма шерсті. Хвіст прямий, довгий та пухнастий, середньої товщини, на кінці тонший ніж в основі. Шерсть густа з підшерстям. Довжина шерсті від довгої до середньої, на шиї добре виражений комір, на задніх ногах – штанці. Рагамаффін може мати будь яке забарвлення. Найчастіше зустрічаються: колор-пойнт, біколор, таббі та чорний колор-пойнт. Допускаються забарвлення сепія та минк. Бувають також кішки одноколірні або таббі у комбінації з будь-якою кількістю білого колькору.
Рагамаффін велика кішка, може важити 8-9 кг.

Особливості догляду та характер породи рагамаффін.

Рагамафіни – спокійний лагідний “плюшевий” котик для дому.

Рагамаффін дуже дружня та приязна до людей порода. Кішки рагамаффін спокійні, добре навчаються та легко піддаються дресеруванню. Це розумні, лагідні та не конфліктні тварини. Справжні “плюшеві” котики для дому. Вони дуже прив’язуються до своїх господарів, тому дуже важко переживають самотність. Із дрібними тваринами у домі рагамаффіни уживаються дуже добре. Але якщо у вас є великі собаки, то майте на увазі, що в процесі селекції ці кішки втратили мисливський інстинкт та в разі нападу захистити себе не зможуть. Так само, як регдолл майть понижений большовий поріг, тому не рекомендуються для сімей із маленькими дітьми.
Якщо ви ведете спокійне розмірене життя, а вашим дітям потрібний приятель для гри – рагамаффін саме та порода, яка вам порібна.
Ще вони не потребують надто складного догляду. Рагамаффінів необхідно розчісувати раз на два дні. Мити їх треба раз на місяць. Не забувайте також про вуха та очі, їх треба протирати серветкою змоченою у кип’яченій воді, коли стануть брудними.

До яких хвороб має схильність рагамаффін.

Представники породи мають чудове здоров’я.

Кішки цієї породи мають міцне здоров’я. Проте важливо вчасно робити щеплення та не пропускати профілактичні огляди ветеринара. Не забувайте також про збалансоване харчування та спеціалізовані профілактичні корми проти утворення грудочок хутра у шлунку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *