Скільки кішка може прожити без води

Кіт не хоче пити воду

Недарма існує приказка «без води ні туди та, ні сюди», тому що без цієї рідини не може бути життя на планеті Земля. Вода виконує безліч найважливіших функцій: виводить шлаки з організму, сприяє засвоюваності корисних речовин, бере участь в терморегуляції, забезпечує нормальне функціонування роботи серця і судин, а також виконує ще предостатньо важливих дій. Потрібна вода не тільки нам, людям, а й нашим домашнім вихованцям. У цій статті ми будемо з’ясовувати, скільки може прожити кішка без води та до чого може привести зневоднення.

Як довго може протриматися кішка без води

Як відомо, людина без води може прожити максимум тиждень, але іноді летальний результат від зневоднення настає вже через добу після того, як рідина не потрапляла в організм. А як йдуть справи з тваринами? Скільки середньостатистичний дорослий кіт може прожити без води? Вважається, що в середньому домашній вихованець може протриматися без пиття від 2 до 5 діб і не більше.

На розрив між 2 і 5 днями впливають багато факторів: як жарко в приміщенні, чи є можливість у кішки отримати хоч якусь рідину (наприклад, з’їсти який-небудь овоч або попити трохи з калюжки). Крім того, важливо і загальний стан здоров’я тварини, адже якщо з яких-небудь причин присутня блювота або діарея, то зневоднення розвинеться досить швидко. Через добу-дві без води загинуть зовсім маленькі котятка та літні кішки з проблемним здоров’ям, дорослі та здорові особини протримаються довше.

Кіт п'є воду з крана

Чому кішки відмовляються від пиття

Ми не будемо розглядати ситуації, коли недбайливі господарі залишають кішок надовго у квартирі без доступу до води. Чи не станемо обговорювати ті випадки, коли забудькуваті власники просто не наливають воду в миску. Часом кішки зовсім не з вини людини, а з власної волі відмовляються пити. Таке буває найчастіше в таких ситуаціях:

  • Вода в мисці неприємна на смак або погано пахне;
  • Миска, наповнена водою, брудна;
  • Десни, мова або гортань кішки пошкоджені (наприклад, гострої кістки) або вражені пухлиною;
  • Тварина переживає сильний стрес;
  • У кішки небезпечне для життя захворювання (наприклад, той же сказ, при якому вихованець не просто не п’є воду, але навіть боїться її).

До речі, тут потрібно зробити невеличкий відступ. Іноді власники б’ють на сполох даремно. Буває так, що котик перестає пити воду в своїй мисці, тамуючи спрагу іншими способами. Наприклад, вусаті друзі люблять хлебтати водичку з крана. Деякі вважають за краще дощову водицю з калюж.  А є й такі спритні тварини, які п’ють воду в чужих дворах (звичайно, за умови можливості виходу з квартири). Тому важливо поспостерігати за станом тварини, може ніякого зневоднення немає і бути не може.

Як зрозуміти, що у кішки зневоднення

Отже, кішка може прожити без води не більше 5 днів. Як на око визначити, що тварина зневоднена і їй терміново потрібна допомога?

Явні симптоми зневоднення у кішок зазвичай такі:

  1. Слабкість, мала рухова активність;
  2. Неможливість спорожнення кишківника (запори);
  3. Липкість слини;
  4. Зменшення виходу сечі, а в важких ситуаціях кішка і зовсім може перестати ходити до туалету;
  5. Зниження температури (менш як 36,5 градусів);
  6. Посилення пульсу (понад 180-200 ударів у хвилину);
  7. Сухість ясен;
  8. Западання і тьмяність очей;
  9. Блякла і скуйовдженою вовною.

Щоб не ворожити, чи є у кішки зневоднення, краще не втрачати часу, а скоріше відвезти вихованця до ветклініки, де лікар досліджує шкіру тварини на еластичність, встановить швидкість наповнення капілярів, візьме для аналізу кров і сечу.

У домашніх умовах аналіз крові та сечі не зробити, але теж можна спробувати дещо з’ясувати. Для початку варто відтягнути шкіру улюбленця в області загривку. Якщо шкірна складка роз’їжджається повільно, то справи кепські. Інший варіант розпізнавання зневоднення – натиснення пальцем на ясна тварини. Якщо білий слід від натиску не проходить протягом 3 секунд і більше, то у кішки з великою часткою ймовірності саме зневоднення.

 

Скільки води потрібно кішці

Зневоднення викликає багато проблем, серед яких порушення роботи серця, нирок, печінки, головного мозку і багатьох інших органів. Щоб такого не допустити, важливо стежити, щоб улюбленець споживав достатню кількість води. Вважається, що в середньому дорослій кішці потрібно приблизно 60 мл води на 1 кг ваги. Наприклад, якщо вага тварини складає 3,5 кг, то в день йому потрібно 210 мл води.

Іноді, щоб змусити тварину пити, можна вдатися до деяких хитрощів:

  • При відмові від води можна поїти кота насильно через шприц без голки;
  • Має сенс розставити по квартирі кілька мисок з водою. Можливо, шкідливий вихованець просто відмовляється пити, бо миска стоїть в «недозволеному» місці;
  • Можливо, слід поекспериментувати з температурою води. Наприклад, наливаючи по черзі то ледь теплу, то холодну в міру воду в миску;
  • Можна спробувати додати в чисту миску зі свіжою водою трохи рідини з котячих консервів, які подобаються муркотунам на смак;
  • Розумно хоча б на час збільшити в раціоні кількість рідких і напіврідких страв, а сухий корм замінити на вологий;
  • Нарешті, важливо не забувати щодня міняти воду в мисці 1-2 рази (перед ранковим і вечірнім годуванням). Майже всі кішки відмовляються від води не першої свіжості.

Якщо тварина навідріз навіть після всіх хазяйських хитрощів відмовляється пити, то вихід у власника тільки один – це візит до ветеринарної клініки. В екстреному порядку кішку слід показати фахівцеві, якщо на тлі відсутності бажання пити є й інші тривожні симптоми: пронос, блювота, стрибання температури, хворобливий зовнішній вигляд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *